| TomyBrave2019 a întrebat:

Imi explica cineva va rog cum e faza cu orele astea: 20:30PM CEST (Central European Summer Time)? Pe Google scrie ca e marti la 21:30. Marti e in 14 si evenimentul de la acea ora e in 12 si nu inteleg.
De ce da ziua de marti?
Pe scurt, la ce ora si in ce zi ar fi asta: 12 iulie orele 20:30PM CEST, 21PM CEST, 21:45PM CEST?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca tu ai cautat 20:30PM CEST si ti a dat ora de azi...
logic si indubitabil 12 iulie ora 20:30PM CEST e in 12 iulie.

| TomyBrave2019 explică (pentru suntserios):

Aaa m-am prins. Scuze dar faza cu orele e cam ciudata. Cand am cautat 12 iulie nu mi-a dat ceasul de la Google si de asta am zis ca nu dadea ok dar e bine.
Am vazut ca CEST e cu o ora inainte de noi deci la noi ar fi la 21:30.
Multumesc!

1 răspuns: