| sMotionless a întrebat:

am si eu o intrebare. Am 20 de ani, si as vrea sa fac un imprumut de 2.000 euro la o banca. Intrebarea e urmatoarea: La ce banca as putea sa fac imprumutul? P.S Am lucrat la o firma 8 luni, iar acum m-am mutat la alta unde am o luna. Se poate lua credit sau nu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulile fiecarei banci. De obicei se cere sa ai CIM pe perioada nedeterminata, cel putin 3 luni lucrate la actualul loc de munca si un salariu corespunzator.
Vezi la mai multe banci conditiile de creditare.

| matrix100 a răspuns:

Trebuie sa ai salariul mare pe cartea de munca ca sa poti lua 2000 de euro fara garantii imobiliare