| gheoghe2017 a întrebat:

am un P.F.A. si nu stiu daca mai trebuie si alte documente pe langa autorizatia, facturi si aviz de insotirea a marfii sa fiu inregula. Eu merg la piata si imi vad marfa. Sunt nou si nu stiu.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce ai in obiectul de activitate autorizat.
Daca ai si vanzarea in piete atunci n-ai nevoie de alte acte. Daca n-ai vanzarea in piete atunci ai nevoie de o autorizatie de nla primarie pentru aceasta.

| gheoghe2017 explică (pentru Ioandelasal):

Da, in piete vand. Daca ai si alte informati.

| Ioandelasal a răspuns (pentru gheoghe2017):

Nu mi-ai citit atent raspunsul. Daca ai in obiectul de activitate si vanzare in piete atunci n-ai nevoie de altceva si nici de alte informatii.