| Gabi0012 a întrebat:

Buna ziua, as dori să-mi deschid o cafenea unde să am și clătite, ceaiuri, croissante... întrebarea este de ce avize am nevoie?
Mulțumesc anticipat

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La șaișpe ani cafenea? mai rabdă și tu câțiva ani apoi vorbim!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Enorm de multe și pentru spațiu. locație și pentru mâncarea servită acolo. La camera de comerț primești consultanță.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu stiu ce avize iti trebuie dar daca imi permiti un sfat, poti face o toneta/rulota (sau cum s-o numi), sa o amplasezi intr-o zona intens circulata (desigur ca iti trebuie aprobare pentru asta) si lumea care trece sa cumpere cafea, clatite etc
Asa nu platesti nici chirie cum platesti la cafenea si nici nu esti afectat de restrictii pentru ca lumea nu va avea nevoie de certificat ca sa cumpere in plus vei avea mai multi clienti pentru ca le va fi mai usor oamenilor sa se opreasca pentru o cafea pe strada decat sa intre intr-o cafenea

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Directia de sanatate publica, primarie ( dupa caz ). Intuiesc ca nu o sa fie f mare deci nu vei avea nev si de aut de mediu..in rest tot felul de acte, contracte si altele o sa ai nevoie.ti/ai facit calculele sau acum incepu?