| ManolacheLaura a întrebat:

Vreau să știu o informație. Cum se acreditează un liceu/școală gimnaziala? Știu că întâi se înființează firma la Registrul comerțului. Mulțumesc anticipat și rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Găsești informații aici :
http://oldsite.edu.ro/index.php/articles/c767/

6 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Orice, dar absolut orice, se acrediteaza dupa staruinta, initiativa si LUPTA! Trebuia sa vezi un film american de pe Paramount (ieri) in care cativa'tembeli' si-au acreditat o UNIVERSITATE!
A celor respinsi de restul idiotilor!

| oprescudorin11 a răspuns:

Nu stiu daca stii:jumatate sau mai mult din 'dascalii' din scolisunt analfabeti! Cu acte in regula!

| ManolacheLaura explică (pentru oprescudorin11):

Da, să știi că ai dreptate. Am văzut la o suplinitoare parcă era, din a 12-a.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru ManolacheLaura):

BAFTA! Cine stie, poate un nou OXFORD?
De competenta cadrelor didactice, nu mai zic nimic, doar uita-te la Academicieni, gangavi, doctorate servite la imprimanta!
Iti dai seama ce e cu ei din cateva cuvinte care le scot pe gura, nu mai este cazul sa-i verifici curiculum vitae, caci aproape toate sunt false(desi au actele in regula!).

| ManolacheLaura explică (pentru oprescudorin11):

Da, adevărat, asta în special la țară. Nu are cine să-i învețe pe copii ceva carte. Dar nu numai în sistemul educational se întâmplă asta, ci și la frumoșii noștri din Parlament.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru ManolacheLaura):

Sa facem ceea ce putem!