| demifcm77 a întrebat:

Cam ce tarif trebuie sa achit in cazul in care apelez la firma de consultanta? Multumesc. (In medie, si daca se poate exact pentru cele cunoscute dintre ele)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Consultanta pentru ce? Sau asta ramane sa ghicim noi?

| demifcm77 explică (pentru suntserios):

Consultanta management.

| Doja a răspuns (pentru demifcm77):

Consultanta de management e cea mai mare escrocherie. Te invata unii cum sa faci chestii in firma ta. Daca iese zic "mama vezi cata dreptate am avut?" daca nu iese zic "e vina ta, noi ti-am zis".

| Doja a răspuns:

In functie de firma la care apelezi vei primi un tarif pe ora sau per proiect pentru ce ceri. Fiecare cere cat vrea. De-aia consultanta este privita cu suspiciune chiar si de anaf, pentru ca e f usor sa ceri multi bani pentru nimic justificabil.