Întrebare recomandată | Numauita a întrebat:

Engie a emis facturile de gaz si energie,insa nu le poate incarca cu PDF,sa fie trimise pe emailul meu si sa le achit cu BTPay, cu cardul.Ce trebuie facut in cazul acesta?

27 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți ia 2 minute să îți faci cont la engie și plătești de acolo.

| Numauita explică (pentru suntserios):

Nu achit facturile decat cu aplicatia BT Pay, cu cardul.

| Catrice a răspuns (pentru Numauita):

Și in aplicație crezi ca platesti cu aer?

| Numauita explică (pentru Catrice):

Raspunde sau taci, dar fii cizelat.

| suntserios a răspuns (pentru Numauita):

Și de pe site de la ei nu plătești tot cu cardul?

| Cerca_Lary_1958 a răspuns (pentru suntserios):

Tot cu cardul achit...Dar nu o sa fie cu aplicatia BTPay.Am un beneficiu aici.

| Cerca_Lary_1958 a răspuns (pentru Catrice):

Raspunsul tau nu are valoare pentru mine.

| Catrice a răspuns (pentru Numauita):

Nu te-am injurat, stai linistit

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mergeti la sediul Engy cu buletinul si sa va faceti cont la ei cu adresa dv de email si sa va activeze ei contul

| Numauita explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc de raspuns.O zi placuta!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Numauita):

O zi frumoasa si mult succes

| Cerca_Lary_1958 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mi-am instalat aplicatia ENGIE pe telefon.Multumesc.

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Si cum se emit, pe hartie? Daca vin in plic acasa achiti tu.

| Numauita explică (pentru helpforyou):

Multumesc,ai un raspuns de la mine.

| helpforyou a răspuns (pentru Numauita):

Cu mare drag, Eu nu am patit sa nu primesc facurile in PDF. Dar sigur se vede in contul online de la furnizor aceasta suma sau as primi factura in plic. Deci daca cunosc suma pot sa o achit. Cea de a doua varianta in care sa zicem nu as cunoaste aceasta suma este sa fac o plata anticipata cu o suma apropiata de ceea pe care ma astept sa fie pe factura.

| Cerca_Lary_1958 a răspuns (pentru helpforyou):

Mi-au trimis facturile si le am descarcat in PDF.

| helpforyou a răspuns (pentru Cerca_Lary_1958):

Perfect. Inseamna ca s-a rezolvat.

| MadalinMirelMacovei a răspuns:

Dacă Engie a emis facturile de gaz și energie, dar nu le puteți încărca în format PDF pentru a le trimite pe e-mail și a plăti cu BTPay, există mai multe opțiuni pe care le puteți lua în considerare:

Puteți solicita ca factura să vă fie trimisă prin poștă.

Puteți să vă accesați contul pe site-ul Engie și să verificați dacă puteți descărca și imprima facturile de acolo.

Puteți contacta serviciul pentru clienți Engie și să întrebați dacă există vreo altă modalitate de a primi facturile electronic.

Puteți plăti factura la o sucursală Engie

Puteți întreba dacă aveți vreo posibilitate de a plăti într-o rețea comercială autorizată sau o altă formă de plată care nu necesită utilizarea BTPay.

În orice caz, este important să contactați serviciul pentru clienți Engie pentru informații detaliate despre opțiunile disponibile și pentru a vă asigura că factura dumneavoastră este plătită la timp.

| Numauita explică (pentru MadalinMirelMacovei):

S a rezolvat.Am achitat deja facturile.Multumesc O seara excelenta!

| Cerca_Lary_1958 a răspuns (pentru MadalinMirelMacovei):

Am achitatat-o cu sprijinul celor de la BT, platind cu cardul si aplicatia BTPay.Multumesc pentru informatiile date.

| Ryko14 a răspuns:

In cazul acesta, trebuie sa contactati compania Engie pentru a vedea daca ofera optiunea de a trimite facturile pe email si de a le achita prin BTPay. Daca aceasta optiune este disponibila, atunci veti primi instructiuni despre cum sa procedati pentru a le achita cu cardul. Daca aceasta optiune nu este disponibila, atunci veti trebui sa achitati facturile prin alte metode, cum ar fi transferul bancar sau plata prin posta.

| Numauita explică (pentru Ryko14):

Am primit facturile pentru plata in BTPay.Deja am achitat o factura la energue.Azi urmeaza la gaz.Multumesc pentru ajutor.

| Numauita explică:

Am primit copia facturilor pe email, acum s au putut incarca in PDF.Multumrsc tuturor pentru sprijin.

| Cerca_Lary_1958 a răspuns:

Am achitatat-o cu sprijinul celor de la BT, platind cu cardul si aplicatia BTPay.Multumesc pentru informatiile date., iar acest utilizator sa nu mai fie impertiment cu persoanele necunoscute.(| DemonLord a răspuns (pentru Numauita):
Nu te-am injurat, stai linistit), mai scrie si incorect=linistita, domnule.