| Wordofthat999999 a întrebat:

Care este cea mai dezvoltata tara din lume si din punct de vedere financiar si cea mai frumoasa, eu din cate stiu Norvegia, Germania, Austria, mie imi place si Australia, unde s-ar castiga cel mai bine financiar eu imi doresc sa merg si la universitate in una din aceste tari, sincer sa va spun nu prea imi place Romania, nu-mi place deloc traiul de aici cu părinții nu ma inteleg deloc mereu se vaita de bani si mama mereu ma cearta e nervoasa si mereu spune ca nu are bani din cauza ca ii ia tata toti bani desi tata este inginer este foarte ascuns si zgarcit si se vaita tot timpul,asa ca eu vreau sa plec departe de aici sa stau in liniste si pace, sa traiesc in legea mea si sa nu ma bazez pe nimeni, eu nu sunt genul acela sa-mi gasesc barbat cu bani si asa sa nu duc lipsa de nimic, eu vreau sa traiesc si sa nu duc lipsa de nimic pe propia mea putere, daca e sa am o relatie stau cu acel barbat din dragoste nu cum spun unii, deci voi ce a-ti alege?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Ma bucur ca te-am incurajat.Da, sunt oameni buni si in tarile nordice si e foarte important sa ai parte de liniste plus ca in vestul Europei si in Scandinavia se dau amenzi celor ce tipa pe strada, e liniste si oamenii isi vad de treaba lor.Da, deci eu te incurajez sa pleci, numai sa te descurci din punct de vedere financiar si sper sa nu ai probleme. Sper sa ai exact viata pe care ti-o doresti!

12 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Cand am citit intrebarea ta mi-a placut mult partea asta :"asa ca eu vreau sa plec departe de aici pana la propria mea putere". Asta as dori sa fac si eu ca am probleme cu tata, e nervos si agitat si se ia de mine des, da sunt bune tarile scandinave :Norvegia, Danemarca, Suedia, stiu vreo 2 fete care studiaza in Danemarca si sunt multumite si Anglia e buna si America si Austria dar trebuie sa stii germana... orice ai face iti doresc mult succes! happy

| Wordofthat999999 explică (pentru Floreenofficial):

Multumesc frumos, chiar m-ai incurajat, nimeni nu s-a nascut invatat dar vezi tu lumea e rea deoarece nu au trecut prin ce am trecut noi acum nu stiu nu imi dau cu presupusul dar este alegerea mea daca vreau sa plec sau nu, si plus de alta am intalnit un raspuns ca oamenii din țările nordice sunt reci, sa fim seriosi de parca din tara noastra nu sunt sunt din alte tari, asta depinde de educatie si caracterul fiecaruia de parca parlamentarii si sistemul asta sunt buni la suflet de mor oamenii de foame sunt familii care nu au ce pune pe masa, cultura tot e la pamant aici se fura de ce oare se fura? S-a intrebat cineva de asta? Da ca nu se poate trai financiar in tara asta, dar ma rog e problema fiecaruia, fiecare are problemele lui si nu trebuie judecat.

| Floreenofficial a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Ma bucur ca te-am incurajat.Da, sunt oameni buni si in tarile nordice si e foarte important sa ai parte de liniste plus ca in vestul Europei si in Scandinavia se dau amenzi celor ce tipa pe strada, e liniste si oamenii isi vad de treaba lor.Da, deci eu te incurajez sa pleci, numai sa te descurci din punct de vedere financiar si sper sa nu ai probleme. Sper sa ai exact viata pe care ti-o doresti!

| Floreenofficial a răspuns:

Heey.Multumesc pentru fundita si succes in ce-ti propui!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realitatea o sa te pocneasca un pic cand ai sa vrei tu sa pleci in liniste si pace si sa mai faci si studii si sa mai ai nevoie si de bani.

tarile nordice sunt cele mai indicate pentru studii si cele mai ieftine din punctul asta de vedere.

trai bun si peisaje superbe ai sa gasesti in Elvetia, Luxembroug, Austria

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru inceput incearca ceva mai apropiat. Norvegia. Germania si Austria sunt sufocate de imigranti si o sa se inrautateasca situatia din ce in ce mai mult. Noua Zeelanda ar fi perfecta.

| Roliii a răspuns:

Fata mea, nu trebuie sa-ti blamezi tara oentru ca parintii sunt prosti si nu se ocupa de tine, Cele mai bune universitati din Europa sunt in Anglia, daca esti tare si ai macar 8, 50 la bac aici iei si £1000 de lire pe luna, Cele mai mari salarii sunt in Suedia (nu recomand), In Austria e frumos sa studiezi, o tara frumoasa si educata fiind si patria medicinei, daca vrei sa traiesti toata viata undeva Germania

| Wordofthat999999 explică (pentru Roliii):

Eu nu vreau in Anglia, mie imi place ca tara Norvegia, Germania si putin Australia, la Norvegia imi place clima, muntii si peisajele in general pur simplu ma atrage si fiecare avem placerile noastre, unii vor in Japonia altii in Danemarca etc si categoric peste tot unde doresti sa realizezi se face prin multa munca, in nicăieri nu se ajunge usor, dar mersi pentru raspunsul si timpul acordat.

Răspuns utilizator avertizat
| Piscotel_Ștefania_2001 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa alegi Germania