| princess91 a întrebat:

De curand prietenul meu este in probe la BCR asigurari de viata, initial i s-a spus ca va avea 1000 de lei salariul brut adica in mana ar veni cam 750 de lei.
Apoi au spus ca trebuie sa faca anumite targhete pentru salariu...intrebarea mea este aceasta institutie plateste salariile sau doar comisioane din vanzari?
Pare destul de suspect ca numai aveau angajati vechi decat directorul si doi care cautau agenti de marketing...si in plus i s-a spus ca se sta 3 saptamani in probe dupa aceea de la 1 noiembrie daca face un contract de 24.000 de lei adica apx 150 de lei pe luna va primi un contract pe 2 luni, dupa aceea o luna va face un curs de management si nu este platit decat decat in a3a luna.deci in ianuarie pe 15.
Nu ar fi asta o problema daca s-ar merita ( sa ii plateasca salariul lunar fix).
Este cineva pe aici in cunostiinta de cauza?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In marea majoritate e firmelor de asigurari exista un salariu de baza minim si restul e din comisioane.

la fel in marea majoritate a firmelor exista o perioada de proba inainte de angakare, la fel cum exista si o perioada de trainning