| Mihail01Johan a întrebat:

Buna ziua, exista vreo modalitate prin care as putea sa vând un laptop cu procesor i3 și Windows 10 Pro exact ca un alt laptop cu o generație puțin mai nouă cum ar fi cu un Windows 10 și cu un procesor i5 din a cincea generație? Si daca da, pe ce saitu-ri sau anunțuri m-ați putea sfătui să îl dau? Aștept detaliile dumneavoastră prin comentariile scrise,..., va mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" sa vând un laptop... pe ce saitu-ri sau anunțuri ma-ți putea sfătui să îl dau"

dă-l pe olx DAR atenție cum scrii - să n-o faci anapoda ca mai sus - că induci cumpărătorii in eroare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Daca vrei sa vinzi un laptop mai vechi cu un procesor i3 si Windows 10 Pro, exista cateva modalitati prin care poti sa il vinzi la un pret mai mare.
Poti sa il vinzi ca pe un produs refurbished sau second-hand, iar pentru asta poti folosi site-uri de anunturi online precum OLX, Okazii sau Mercador. Poti sa il vinzi si pe site-uri specializate in vanzarea de produse second-hand sau refurbished, cum ar fi Emag Bazar sau PC Garage Bazar.

Pentru a creste valoarea laptopului, poti sa ii faci o curatare si o intretinere generala, sa ii actualizezi sistemul de operare si sa ii instalezi cele mai recente drivere si update-uri. De asemenea, poti sa ii adaugi si alte componente hardware, cum ar fi o unitate SSD sau mai multa memorie RAM, pentru a-l face mai atractiv pentru potentialii cumparatori.

Ai putea sa mentionezi toate specificatiile laptopului in anunt si sa oferi cat mai multe detalii despre starea si functionalitatea acestuia.
Iti recomand sa pui poze clare si detaliate ale laptopului, pentru a atrage cat mai multi potentiali cumparatori.

| Mihail01Johan explică (pentru anonim_4396):

Dv pixy23, va mulțumesc foarte mult, chiar am sa incerc sa fac aceasta treabă, și daca este o sa incerc să mă ambiționez și cu mai multe treburi legate de componente, zece stele și funde pentru Dv, va mulțumesc frumos!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihail01Johan):

Mă bucur că te-am putut ajuta!