| Mihail01Johan a întrebat:

Buna ziua, exista zone din partea Ardealului unde as putea să găsesc o firma specială de imobiliare pentru onchiriat sau cumpărat apartamente in rate? Aștept raspunsurile dumneavoastră va mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vei găsi firmă de imobiliare pentru cumpărat apartamente în rate.
Cei ce apelează la vânzarea apartamentului printr-o agenție imobiliară, vor banii jos, nu rate.
Dar dacă ai un avans, poți apela la o bancă pentru un credit imobiliar ipotecar. Astfel la cumpărarea unui apartament, vei putea obține un credit de la bancă, iar banca va institui o ipotecă asupra apartamentului cumpărat. Acesta îți va aparține în totalitate ca propietar doar după achitarea integrală a împrumutului către bancă. Dar o agenție imobiliară nu oferă servicii bancare.Pentru aceasta, te adresezi unei bănci.

| lpavel a răspuns:

Nimeni nu vinde locuinte in rate! Daca vrei una in rate faci imprumut la o banca si platesti ratele la banca, asa se procedeaza!