| GioparpalitoJorginho a întrebat:

Buna ziua, in cazul in care suntem un cuplu si a primit doar ea invitatie si a cerut un meniu si pentru mine, cine si cum plateste la nunta respectiva? Eu nefiind invitat direct de catre miri.

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Oaspetele nepoftit nu are loc (scaun) la masa.
La nunta merg doar persoanele invitate.
Eu n-as merge la nunta.
Cat priveste plata, daca totusi mergi si sunteti un cuplu, platiti impreuna. Intre voi, stabiliti de comun acord. Suma de plata este in conformitate cu obiceiul locului.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ar fi sa discutati si sa puneti impreuna suma. Daca nu sunteti ruda cu mirii cred ca 1000 lei ajunge si daca este intr-o zona de lux in Bucuresti poate fi intre 1500-2000 lei.

| Fatamuntilor a răspuns:

Stiu ca la nunti se merge in cuplu, deci normalar fi a pui partea ta.

| AmandinaDragan a răspuns:

Daca nu vreti sa platiti anuntati ca nu veniti. Saracilor!