| Piratuloptezi a întrebat:

Bună ziua! Mă interesează cardul Revolut, vă rog răspundeți doar dacă aveți acest card sau știți ce vorbiți.

Câte tranzacții pot face pe lună? E un nr limitat? E posibil să primesc bani pe Revolut chiar zilnic? Adică e posibil ca cineva să imi facă zilnic transferuri? De ex să primesc bani de la clienți cu transfer (nu sume mari)

2 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Este ca aproape oricare alt card, diferența este ca este pre paid.
Poți face cate tranzacții doresti, nu exista nr limitat. Normal ca poți primi bani zilnic, de la oricine și de la orice banca etc.

| Catalin77945 a răspuns:

E posibil ideea e ca daca provine de la alta banca gen BRD, BCR cel care-ti trimite banii o sa plateasca un comision intre 2-5 lei in facut de suma trimisa, si la bancomate daca vrei sa scoti banii ai comision decat daca scoti peste 1000 de lei odata, daca scoti sub esti safe.
Dar daca provin din alta banca si iti transfera de regula ajunge ori in ziua respectiva ori a 2 zi(daca e zi lucratoare, daca e vineri/samb/duminica o sa-i primesti de regula abia luni)