| anonim_4396 a întrebat:

O persoana care are vârsta de 66 de ani, pensionară, poate cumpăra produse din Flanco, Altex pe care sa le plătească în rate? Care este vârsta maxima acceptata pentru acordarea unui credit? Fără jigniri, vă rog.

4 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Poate primi fara probleme, nu vad rostul intrebarii, nu este o limita de varsta.

| anonim_4396 explică (pentru gheorghe699):

Întrebarea are rost, am înțeles de la unele persoane că limita de vârstă ar fi undeva la 65-70, de asta am vrut sa aud și părere acelor de aici, care poate au cunoștințe în acest domeniu.

| gheorghe699 a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga,eu am inteles ca nu era vorba, despre cumparaturi de la flanco, in acest caz este vb, despre rate pe max 2-3 ani, acesta era motivul pentru care.

| HeartKiller20 a răspuns:

Una dintre cele mai mai permisive banci in aceasta privinta se numara Bancpost sau CEC Bank, unde varsta maxima acceptata la finalizarea creditului este 70 ani, respectiv 80 ani. Dar de exemplu, daca varsta maxima acceptata de banca este 65 ani, iar dvs ati avea 50 ani nu puteti sa obtineti un imprumut decat pe maxim 15 ani sau daca dvs. aveti 66 de ani iar maximul este 80 imprumutul va fi pe 14 ani. funda?