| M371n1s7 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca poti cumpara in rate ca o persoana pensionara, si ce documente ar trebui.(la Altex) Multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

18-75 ani, cartea de identitate si cuponul de pensie (acordul ANAF la cei cu salariu) si venitul minim acceptat:
Angajati: salariul minim pe economie;
Pensionari: 520 LEI
In cazul angajatilor: contract de munca pe perioada nedeterminata sau pe o durata determinata, cu conditia ca aceasta sa acopere perioada creditului
Vechime la actualul loc de munca: minim 3 luni neintrerupte.
Asta sunt rate la credit online.
Dobanda este destul de mare. La 1499 lei platesti pe un an 1824 lei.
Cu cardurile de cumparaturi de la diferite banci ai 6-12 rate fara dobanda si este mai bine.