| xxEmylianxx a întrebat:

As vrea si eu sa intreb pana la ce varsta se pot face rate la Altex? Mentionez ca persoana respective este pensionara.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Http://www.ziare.com/......ani-304169
Chiar daca se cumpara de la Altex, imprumutul pentru rata se ia de la o banca.Si acestea au conditii diferite. Limita de varsta se situeaza intre 65-80 ani. Desigur cu girant/ti, ca unele banci cer 2 giranti.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde de banca prin care se face imprumutul.Altex nu are nici o treaba cu varsta.Citeste aici.
Sursa:http://www.efin.ro/......axima.html