| MariusIonut2911 a întrebat:

Bună ziua, pe 1 septembrie am depus actele pentru șomaj, urmând mai apoi pe 4 octombrie să merg la semnarea vizei, pe 6 noiembrie am a doua vizită la viză și încă nu mi-au intrat banii. Are cineva idee cam după cat timp de la depunerea actelor și semnarea primei vize intră banii? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce o sa faci ai de gînd sa stai toata viata pe ajutor de somaj? Trebuie sa iti cauri serviciu nu poti sta asa, esti apt de munca nu esti handicapat, ajutorul de somaj nu este o solutie, trebuie sa mergi la ei sa i intrebi de ce nu ti au dat banii, daca ai datorii la stat impozit ne platit nu vezi niciun leu pana nu achiti impozitul, mergi la administratia financiara din sectorul tau si intreaba i pe ei sa vezi ai datorii pe acolo? Sau ai datorii la bănci?

| RaduRobertRO a răspuns:

Dupa ce vizezi prima data carnetul, cel putin asa am gasit aici: https://banimarunti.ro/in-cat-timp-intra-banii-de-somaj/

| MariusIonut2911 explică (pentru RaduRobertRO):

L-am vizat prima dată pe 4 octombrie, tocmai asta am spus, și nu am văzut încă niciun ban de la ei. În noiembrie urmează să îl vizez a doua oară.

| RaduRobertRO a răspuns (pentru MariusIonut2911):

Pana la final de luna ar trebui sa-i primesti, dar din ce am citit depinde si de cei de la AJOFM. suna la ei, nu au nr. de telefon pe site-ul din judetul tau?