| Denisabia19 a întrebat:

Pot cumpara produse cosmetice dintr-un magazin din strainatate si apoi sa le vand? De ce acte as avea nevoie si cum ar trebui procedat? Va trebui sa iau legatura cu firma de produse din strainatate sa imi dea dreptul la vanzare?
Alta intrebare: Pentru autorizație la un salon de cosmetica sau magazin de cosmetice, de ce acte este nevoie?

Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

Pentru inceput vezi cum merge treaba fara firma.amenzile sunt foarte mici pentru persoana fizica.In momentul in care nu mai faci fata la comenzi deschizi un srl.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 - pe olx nu te deranjează nimeni

| Digikey a răspuns:

Pentru cateva produse nu te deranjeaza nimeni. Daca cantitatile se maresc trebuie sa-ti faci firma.

| Denisabia19 explică (pentru Digikey):

Multumesc

| Denisabia19 explică (pentru Digikey):

Si daca vreau sa imi fac magazin, cum se procedeaza? Este suficient sa arat ca le-am cumparat si nu sunt furate sau va trebui sa am aprobare de la aceea firma sa pot vinde produsele?

| Denisabia19 explică (pentru Digikey):

Multumesc.

| Digikey a răspuns (pentru Denisabia19):

Pentru inceput vezi cum merge treaba fara firma.amenzile sunt foarte mici pentru persoana fizica.In momentul in care nu mai faci fata la comenzi deschizi un srl.