| Trasca_Denis_1990 a întrebat:

recent am aflat ca am pierdut cardul de credit a tatalui meu, la inceputul lunii februarie ar trebui sa intre banii de la taxa auto in acel cont, daca ma duc sa il declar pierdut, pana imi vine altul in 15 zile, pot recupera banii din cont?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se pot scoate banii din contul de card, de la ghiseul bancii de unde este cardul.

| Trasca_Denis_1990 explică (pentru Ioandelasal):

Pai si daca sun sa blocheze cardul, nu blocheaza si contul unde ar trebui sa intre banii?

| Salontanul a răspuns (pentru Trasca_Denis_1990):

Ba da, dar se deblocheaza cand mergi la ghiseu si doar daca esti imputernicit pe cont. Altfel nici n-l poti bloca nici debloca.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Trasca_Denis_1990):

Contul nu se blocheaza pentru a primi banii ci doar pentru a nu elibera bani din cont.