| darius420 a întrebat:

Salut! Am un prieten care si-a facut un cont de Superbet cu numele tatalui sau si si-a si verificat contul dupa ce a trimis poza cu buletinul lui. A depozitat 25 de lei Paysafe si a primit un bonus pentru pariuri sportive. Cei 25 de lei i-a pierdut dar din bonus a reusit sa faca 300 RON. Ii pot scoate banii cu cardul meu sau i se va bloca contul si fondul va fi confiscat? Sau va trebui sa-i scoata pe cardul tatalui sau?

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

"Nu sunt impozabile veniturile din premii sub valoarea sumei neimpozabile de 600 de lei, inclusiv, realizate de contribuabil pentru fiecare premiu"
Nu sta anaful sa te caute pe tine de 300 lei, aia cu aventador si nici n-au carte de munca ce sa mai zica, sa moara de frica?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic să-i scoata de pe cardul tatălui său, dar initial, să-l informeze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum ii declara la anaf? Poti sa ii scoti pe oricare card din cate stiu eu dar nu merita aia 300 de lei pentru ce bataie o sa isi ia

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirel4412):

Nu e premiu, e venit din jocuri de noroc

| Mirel4412 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu sunt impozabile veniturile din premii sub valoarea sumei neimpozabile de 600 de lei, inclusiv, realizate de contribuabil pentru fiecare premiu"
Nu sta anaful sa te caute pe tine de 300 lei, aia cu aventador si nici n-au carte de munca ce sa mai zica, sa moara de frica?