| n3llutza a întrebat:

Buna ziua, se da urmatoarea situtie: sunt insarcinata in 7 sapt, sotul este angajat la o firma 8 ore perioada nedeterminata si detin si un srl separat. Pentru a intra in concediu crestere copil, isi va suspenda CIM la firma unde este angajat.
Intrebrea mea este: poate lucra in timpul concediului de crestere copil ca si administrator la firma noastra? Fara a primii salar, sau ii se va opri insemnizatia?

Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

"Indemnizația de creștere a copilului poate fi afectată în cazul celor care sunt și administratori de firme, dar numai dacă obțin venituri"

https://www.avocatnet.ro/......ituri.html

| Kaonashii a răspuns:

Daca ai un srl ar trebui sa ai un avocat si un contrabil, de ce nu vorbesti cu ei?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Kaonashii):

Ete nah, avocat si contabil. Daca ai SRL asta nu inseamna ca intorci banii cu lopata...

| Kaonashii a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Contabil trebuie sa ai neaparat oricum
Si fara avocat nu deschizi srl... cine iti face actele?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Kaonashii):

Nu breh, nu trebuie "sa ai". De deschis poti sa deschizi singur, daca ai timp de umblat. Iar ca si contabil, poti plati pe cineva per sarcina sau sa iti depui singur alea-alea, online. Nu e asa mare filozofie. Eu de exemplu platesc o firma care se ocupa si de HR, si conta, si juridic, dar adesea ma vad dind cate 100-150 RON pentru o declaratie pe care o puteam edita si eu... insa mi-e lene si mi-e mai comod sa le faca ei. happy