| Popzz a întrebat:

Buna ziua/seara, doresc sa muncesc și sa va ajut cu orice pot, am 15 ani si locuiesc in Bucuresti și stau foarte prost financiar, locuiesc cu mătușa mea de 51 de ani fiindcă parintii m-au abandonat la naștere, sunt educat și cum am mai spus mai sus vreau sa ajut!

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

1. Fă-ți cont pe olx (și alte site-uri de acest fel gratuite) și puneți anunț acolo în rubrica de locuri de muncă. Specifici și vârsta.
2. Mergi la Kaufland și vezi dacă te accepta ca să distribui revistele lor în blocuri.
În toate cazurile este nevoie de acceptului tutorelui tău.

Dar mai presus de toate, caută să înveți. Trebuie să cauți ca să găsești plăcere de învățat. Acest lucru te va ajuta inimaginabil de mult. Numai așa vei putea avea un job bun.