| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca va suna poate penibil intrebarea mea, dar totusi.Am cumparat un medicament pe care medicul l-a prescris pentru. cineva, dar mi-am dat seama ca eprsoana respectiva l-a luat si ea.Medicamentul a costat 170 de lei,si as vrea sa stiu daca ar fi vreo posibilitate sa-l vand.M-am gandit la OLX,dar sa fim seriosi cine ar cumpara un medicament desigilat, asa ca ar fi vreo posibilitate sa-mi recuperez oricat din suma?(Ambalazul a fost deschis, dar capsulele sunt evident sigilate)

Răspuns Câştigător
| AndRobert a răspuns:

Din cate stiu eu, nu, nu ai voie!
Citeste asta legea 266/2008 leagea farmaciei http://www.dreptonline.ro/legislatie/legea_farmaciei_266_2008.php

| anonim_4396 explică (pentru AndRobert):

Multumesc de informatie! Se pare ca pe viitor trebuie sa fiu mai atent big grin

2 răspunsuri:
| LESSY8 a răspuns:

Nu ai voie sa vinzi medicamente dacă nu ai autorizație și mai ales dacă sunt desigilate.