| andreea964 a întrebat:

stiu ca suna penibil dar daca as combina un fond de ten cu o crema pentru fata ar aparea reactii negative pe fata? deoarece mi-am cumparat un fond de ten de culoare prea inchisa si vreau sa-l fac mai deschis. nu vreau sa-l arunc.

2 răspunsuri:
| 123lalala a răspuns:

Cu crema nu cred ca ar fi indicat ..incearca sa il deschizi cu un alt fond de ten sau incearca cu perle poate functioneaza...e pacat sa il arunci :*

| Novice a răspuns:

Cu crema, nu-l deschizi. Nu afecteaza pielea, cu ABSOLUT nimic. Si eu imi aplic o crema pe fata, iar dupa fondul de ten si n-am patit absolut nimic! Incearca sa-l mai deschizi cu un alt fond de ten! Sau cu un corector pentru fata. happy P.S. big grinata viitoare, cand iti alegi/cumperi/primesti un fond de ten, specifica/alege-l sa fie nu cu mult mai deschis/inchis decat culoarea pielii tale, pentru ca da un aspect urat. sad Sper ca te-am ajutat! :* Te puup! puppy dog eyes