Întrebare recomandată | Gianina1998 a întrebat:

Buna ziua, tatal meu a murit anul asta si avea o pensie privata obligatorie la Aegon. Eu ca mostenitor am trimis toate actele pentru revendicarea mosteniri dar inca nu mi-au intrat banii si nici nu imi raspund la mail cand ii sun imi spun ca documentele sunt in proces de analiza, asta din luna martie dar la ei pe profil spun ca banii sunt virati in maxim 30 de zile de la data in care au primit documentele. Voi in cat timp ati reusit sa va recuperati bani de la Aegon?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se răsucește tatăl tău în mormânt când vede pe mâna căror mafioți a lăsat banii. Pentru ca asa sunt toate firmele de asigurări de gen. Sunt foarte activi când iau din bani, foarte lenți la dat. Și mama a renunțat la o poliță de asigurare din acest motiv ( metropolitan life). Doar îți promite marea cu sarea, apoi când ai nevoie de ei te plimba, amână, ca mai trebuie completări la dosar și într-un final "ca cererea a fost respinsă".

Iar pe tine te tot duce cu zăhărelul ca să o lași tu moartă, sa nu ii mai cauți și ei sa nu îți mai dea nimic. Ai putea vorbi totuși cu un avocat specializat și sa ii acționezi în instanță.