| crzmax72 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Daca am facut un credit de 15000 de lei la banca, de ce am primit cu 50 de lei mai putin, stie cineva sau a patit si altcineva asa?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă i-ai primit în mână trebuia să primești așa.
15000 lei numărați în fața de, cu invitația de a-i număra și dta, pentru verificare și confirmare.
O dovadă de transfer în două exemplare pe care ai fost invitat să o semnezi, din care ai restituit una și copia a rămas la dta.
Vezi ce scrie pe acel document.
Dacă pe el scrie 14950 adică 15000 fără 50 lei, cei 50 sunt un comsion care nu ți-a fost explicat, despre care o să afli din contractul de împrumut din care ai ți dta un exemplar. Dacă nu te lămurești poți întreba la bancă.
Dacă acolo scrie 15 000 iar dta ai primit 14950, atunci ai o problemă, trebuia să sesizezi și să anunți că lipsesc 50 lei atunci la ghișeu când i-ai primit, acum e prea târziu.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In loc sa intrebi la banca tu intrebi aici. Noi n-avem de unde sti exact, putem face doar ipoteze, de ex. ca este un comision al bancii pentru eliberare de numerar, daca ai scos banii in numerar.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-ai ales prost banca. Alta data fi mai atent/a cu conditiile bancii.

| crzmax72 explică (pentru Salontanul):

Deja de aproape 8 ani sunt la BT.

| darrio2007 a răspuns:

Costul operatiunii.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Eu pentru 50 lei nu as mai face nimic, sunt putini, serios acum laughing du-te la banca și întreabă.

| Mohican a răspuns:

Depinde de fiecare banca in parte, poate sa fie chiar si o greseala.
Iti propun sa te duci la ei inapoi sa ii intrebi.