| sftb a întrebat:

Buna ziua TPU vreau sa plec in cehia cu niste prieteni am fost plecat si in Italia dar imi este foarte dor de casa cand plec si ei vor sa stam 6-11 luni acolo exista vreo modalitate sa scapi de treaba asta
2 Am un abonament Orange si nu e platit de mult am inteles ca pot pune sechestru pe salariu pot sa imi ia salariul de acolo nu voi fi angajat in Romania

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ce treaba primesti salariu din Romania ori ba, ei pot cere in urm unei decizii judecatoresti, sa ti se ia bani direct din contul bancar.
In orice caz, neplata unei facturi daca ajunge in instanta, te poate afecta toata viata, pentru ca Orange te poate pune pe lista de "rau platnici" si cand vei dori vreodata sa iei un imprmut bancar pentru orice: casa, masina, alt telefon... nu ti se va aloca acel credit, epntru ca au dovada ca esti rau platnic.
Un singur sfat sanatos am: achitat-ti datoriile la Orange si inchide-ti contul, pentru ca, vei uita de asta si cand iti av fii gura amara si vei avea nevoie de un credit, nici o banca nu ti-l va da!

1 răspuns:
| Ghostemane a răspuns:

1. Nu ai ce face, doar sa incerci sa treci pe asta, sa iti ocupi mintea cu alte lucruri. Daca asta nu merge incearca sa vorbesti cu ei (ex:skype) aproape zilnic, sau macar saptamanal
2. Te sfatuiesc sa iti platesti datoriile si sa inchizi abonamentul Orange