| anonim_4396 a întrebat:

uitați cum sta treaba, eu sunt din Iași și sunt la facultate la București, am permis de conducere și recent am achiziționat un Toyota Prius pe hybrid, consuma in jur de 4.9-5l/100km in oraș, deci f puțin, bun, părinții îmi dau bani de chirie, mancare și de buzunar dar as vrea sa încep sa fiu șofer undeva pentru a face niște bani, pentru ca am foarte mult timp liber și mna, nu are rost sa îl irosesc. Așa ca m-am gândit sa devin șofer partener undeva, pe mașina mea, stiu procesul prin care devin șofer partener uber, însă ma interesează cam câți bani câștig pe luna, dacă lucrez in jur de 6 ore pe zi, vreau sa stiu răspunsuri de la oameni ce au experimentat! (Pun întrebarea asta de pe contul prietenului meu, cine dorește sa vorbim poate scrie un mesaj pe contul asta iar prietenul meu, dacă vede mesajul, va va da Facebookul meu)

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să lucrezi la Uber? Poate îți fac praf mașina taximetriștii ceilalți...deh, concurența

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

P^L*M#. vei incheia cursurile universitare si vei cere somaj apoi vei urla ca sunt asistati social prea multi; dar vei dori bani mai multi pentru aceeasi munca prestata, fata de alt coleg care are doar bakul. bravo natiune! "pe cai ostenii mei, sau... mai bine pe curand".

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ce te deranjează pe tine? Te referi ca unu care doar a luat bacul nu are dreptul de a câștiga mai mult decât unul cu 2 facultăți? Bă da, cel mai important e sa te descurci, nu sa faci 2 facultăți și sa lucrezi pe 2000 de lei, pe care ii poate câștiga lejer unu cu 10 clase in Ro