| Irania24 a întrebat:

Buna Ziua. Vreau sa fac si eu un imprumut bancar. Am niste amenzi de circulatie pe care nu le-am platit si au intrat la impozit. Ma afecteaza?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De preferat să le achiți - da, te (și te vor) afecta

| Ralena a răspuns:

Nu, nu mai vorbiti in necunostinta de cauza. Nu te afecteaza in nicio forma la credit. La accesarea unui credit iti verifica veniturile si datoriile din birould e credit si eventual centrala riscului de credit, peste o anumita suma. De asemenea se verifica portalul instantelor de judecata. In cazul in care esti executat silit pentru datorii vei fi gasit acolo si unele banci nu iti vor acorda credit, dar altele nu tin cont de portal. just.