| Tehnologie a întrebat:

Vreau sa incep o mica afacere prin cumpararea unor automate de cafea si nu stiu daca este nevoie sa imi fac firma sau nu, de ce acte as avea nevoie? As fi recunoscator pentru mai multe informatii si detalii cu privire la aceasta tema.Va multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa functionezi legal este nevoie sa ai o firma. Du-te la Oficiul Registrului Comertului din judetul tau si afli tot de ce ai nevoie, inclusiv iti faci rezervarea denumirii si iti pot face actul constitutiv.

| Tehnologie explică (pentru Ioandelasal):

Iar pentru a-mi face firma ma costa, aveti idee cati bani m-ar duce actele?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Tehnologie):

Depinde de forma juridica pe care o alegi si de capitalul social al firmei. La ORC afli toate acestea.

| Tehnologie explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc!