| Helly1226 a întrebat:

Cand pot sa imi descarc un extras de cont (homebank) pe luna trecuta? Azi cand am dat sa descarc imi zice ca extrasul nu a fost gasit pe luna martie. Trebuie sa mai astept?

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Poti merge la banca sa ceri un extras.

8 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Extrasele de cont se pot vizualiza online pe ultimele 45 de zile.De cand ai contul deschis?

| Helly1226 explică (pentru AgathaRo):

Din 17 Martie.

| AgathaRo a răspuns (pentru Helly1226):

Pe 17 Martie ai semnat contractul? Fii mai explicit ai primit un virament de bani sau doresti doar sa vezi tranzactiile facute de tine. Daca astepti bani in cont de "afara" o banca din strainatate trebuie sa astepti cam 3-5 zile lucratoare. Vezi din 20-22 Martie extrasul.

| Helly1226 explică (pentru AgathaRo):

Din 17 Martie am contul activat (atunci am fost sa ridic cardul), vreau un extras de cont sa il folosesc ca dovada pe paypal si sa imi ridice limitele pentru nu am nici o factura pe numele meu.

| AgathaRo a răspuns (pentru Helly1226):

Personal nu am auzit de limite, iti legi cc cu contul de pp, pentru a mari plafonul sumei de bani de la 100+, iar pentru factura daca imi aduc aminte poti folosi un act fie ea pasaport, CI, sau permis.

| Helly1226 explică (pentru AgathaRo):

E nevoie de o factura pe numele meu si/sau un extras de cont si o copie dupa buletin/pasaport/permis ca sa imi confirme numele si adresa, pentru ridicarea limitei de primire de 2500 euro pe an. Inca nu pot descarca extrasul complet de pe luna trecuta. Oare cat mai dureaza? Trebuie sa primesc o suma mai mare de 2500 de euro peste cateva zile.

| AgathaRo a răspuns (pentru Helly1226):

Poti merge la banca sa ceri un extras.

| casandra12345 a răspuns:

Probabil n-a mers pe ultimele zile. De obicei pe 1 nu apare extrasul de pe 31 decat dupa ora 12 sau seara

| megustabuff a răspuns:

Singura Solutie E sa mai astepti cateva zile daca nu, nushtiu ce sa zic!