| Raimondo99 a întrebat:

Care este cea mai buna banca pentru a face credit pentru construirea unei case(card de debit, cont de economi, asigurare etc)?

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Acest site iti arata cele mai bune optiuni pentru creditul ipotecar. Introduci sumele tale si o sa-ti afiseze cele mai potrivite banci.
Selecteaza tot linkul:
https://www.finzoom.ro/credite/ipotecare/cautare?s=A769TBFbJXiudXW! ZfKwYtOf2PspnajmUYzEU3exogbjax_fu1K9pfp4Aaflbvm4WYxQ9AEhMv4et5kn1n-lGJNkfU5fxNaPG)XgFafGdVdMCpzcaN

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Strainatatea, in 10 ani (punand 1000 eur pe luna in contul bancar) ai bani sa iti faci o casa pe teren ales sau apartament si alea sant faine mai ieftine dar se pot scumpi daca se extind santierele

| Elelei a răspuns (pentru mgtow):

Stai ca nu inteleg logica: daca se extind santierele, deci se fac mai multe case, se scumpesc? Nu se ieftinesc pentru ca abunda in oferte?

| mgtow a răspuns (pentru Elelei):

Orasul cand e in expansiune nivelul de trai se modifica, vin oameni consumul e mai mare si economia orasului creste, salariile cresc, santierele se extind sa faca bani. Cluju e pupat in cúr de toti ca vai ce oras nu stiu ce, pe cand e o vechitura in centru si frumos la marginea orasului. Doar orasele mici cu tiganime sau nedezvoltate raman locuintele ieftine dar trebuie sa ai un pistol la tine pentru orice prost care vrea sa iti faca rau l-ai impuscat bile ne-letale politia nu are ce sa-ti faca pentru ca sant omologate pentru autoaparare si nu trebuie licenta.

| sierra1 a răspuns:

De la caz la caz:

fă o plimbare la câteva bănci și functie de situația ta concretă (pe care n-o știm) or să-ți facă simulare de credit apoi alegi

| gabicoo a răspuns:

Nuțu Cămămătaru Bank!
winking

| Wr3nch a răspuns (pentru gabicoo):

Incaz ca rateaza o rata sa ii taie un deget laughing?

| gabicoo a răspuns (pentru Wr3nch):

Nooo!
În caz că ratează o rată îl ia drept consultant finaciar pă Florin Câtzu - omul care obține împrumuturi cu dobândă negativă! O să dea înapoi mai puțin decât a împrumutat!
winking

Răspuns utilizator avertizat