| anonim_4396 a întrebat:

Care este varsta limita de a vinde ceva la amanet?(aur)

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tot 18

| pietrean a răspuns:

Ca sa vinzi ceva(aur) la casele de amanet, trebuie sa fii major, adica sa ai minim18 ani.

| pietrean a răspuns:

M-am interesat:nu ai voie nici sa vinzi(aur), nici sa amanetezi, daca nu ai 18 ani impliniti!

| vangaelis a răspuns:

Varsta minima este de 18 ani.

| Ghostplayer a răspuns:

De 18 ani pentru ca atunci se considera ca esti matur.Altfel vor rade de tine ca esti prea mic/ã.

| vangaelis a răspuns (pentru Ghostplayer):

De unde ai scos aceasta idee eronata ca lucratorul de la ghiseul amanetului va rade ca e mic/a? De refuzat, da pentru ca asta ii cere legea dar de ras? Fii serios!

| ImNotAfraidAnymore a răspuns:

De la 18 in sus