| Ezic a întrebat:

Cam ce pot vinde la un amanet si cat pot lua de exemplu electrocasnice si trebuie sa am o varsta anume?

Răspuns Câştigător
| LapusteAlexandru a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa ai minim 18 ani, pretul este stabilit in functie de aparatura pe care doresti sa o amanetezi si de casa de amanet, pentru electronice primesti intre 30-50% din valoarea reala a produsului, cand, spre exemplu, pentru o bijuterie din aur se poate primi 80% din valoarea estimata.

2 răspunsuri:
| eduardcosmin1 a răspuns:

Iti dau un exemplu: pentru un TV de 9500 de lei ni se ofereau 2500 de lei. Intr-adevar, ti se da cam 30% din valoarea produsului nou. Depinde de fiecare amanet. Trebuie sa ai cel putin 18 ani.