| Ingognito a întrebat:

Care spuneti voi ca ar fi cel mai ok prim loc de munca? Tocmai ce am terminat liceul si ma gandeam sa imi iau un loc de munca dar nu stiu ce as putea face ca si necalificat, voi ce sfaturi aveti?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fast food, intr-un magazin, intr o fabrica, carnet de sofer ai?

| anonimg a răspuns:

Primul loc de munca este sa te inscrii la o facultate.
Apoi m-as duce merchendeiser -cel care aranjeaza marfa pe rafturile magazinelor. Ori as cauta pe olx. As cauta si in ziarele locale.

| MadalinG99 a răspuns:

Incearca sa iei BAC-ul si sa optezi pentru o facultate. Cand cauti locul de munca cauta cu grija, intr-un supermarket ar fi super ok, gen sa lucrezi la coca-cola si sa asezi pe rafturi, sa verifici stock-urile.

| Ingognito explică (pentru MadalinG99):

La anul ma inscriu la facultate dar pana atunci trebuie sa fac ceva ca vreau sa ma duc la IT trebuie sa strang si bani de facultate

| P3d1a a răspuns:

Daca vrei neaparat in Romania, incearca sa intri la armata, iei aproape 1000 de euro pe luna.

Daca nu ai nici o problema cu plecatul din tara, ia permisul si incearca sa iti gasesti ceva in afara. Eu asta am facut 2 ani dupa ce am terminat liceul si mi-a fost mult mai bine decat ar fi putut sa imi fie in tara.

Parerea mea, nu merita sa lucrezi pe mai putin de 2500 lei pe luna. Nu strangi absolut nici un ban.

| Ingognito explică (pentru P3d1a):

Am cautat dar cele peste 2000 de lei ori sa lucrezi 12 ore + sambata, ospatar acolo 2000-3000 lei 12 ore 2/2 dar atata timp stat in picioare nu stiu ce sa zic sau daca nu la fete am vazut niste preturi loc de munca de la 1000 euro in sus unele si 3000

| Em14 a răspuns:

Cauta ceva ce ti place, nu ii asculta cu politia sau armata sau altele, incearca sa ti gasesti ceva pe placul tau sa nu mergi doar ca sa fii la program, si in armata sau politie nu te baga pentru bani ca ajungi vai de tine... incearca sa ti faci ceva ce si castigi si iti si place, eu sunt la Pompieri pentru ca mi-a placut ca acum 3 ani salariile nu erau chiar aproape 1000 de euro cum zic cei acum... dar am intrat ca mi-a placut de mic si merg acolo din placere chiar si echipament imi iau din banii mei, dar am colegi care sunt pentru bani, si ii vezi pe la fumat pe telefoane si toata ziua certati de comandanti, asa ca fa ceva ce te satisface pe tine. Bafta

| RalucaAtesoaie13 a răspuns:

Poliție, din punctul meu de vedere. Ai multe avantaje daca te gandesti pe o perioada lunga de timp, dar bineinteles ai nevoie si de condiție fizica prielnica

| Ingognito explică (pentru RalucaAtesoaie13):

Conditie fizica am dar am o problema de sanatate si nu ma accepta