Întrebare recomandată | andrei28743 a întrebat:

Care sunt avantajele, dezavantajele deschiderii unei firme cu activitate principala leasing financiar si operational? Si cum se obtine profit? Imi puteti detalia ce inseamna cele doua idei?

4 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Adica tu nu stii inca ce inseamna leasing financiar si operational, dar vrei sa deschizi firma pe asa ceva?! Dar netul nu-i destul de plin de informatii privind cele 2?

| johnnny123 a răspuns (pentru laSoledad):

Și eu mă gândeam să-mi deschid o firmă de construcții de platforme petroliere maritime și voiam să întreb mai întâi pe TPU ce înseamnă asta și cum pot obține profit :-))

| laSoledad a răspuns (pentru johnnny123):

Da, expertii TPU sunt mereu aici sa ne ajute in consultanta financiara gratuita! rolling on the floor

| PitR a răspuns:

Nu are importanta obiectul principal de activitate al unei firme. Poti avea ca obiect principal leasing financiar iar ca obiect secundar comert stradal. Si sa scoti profit din vanzarea covrigilor. laughing Pentru leasing ai nevoie cu siguranta de niste conditii speciale pe care sa le indeplinesti: capital social mare, niste calificari, etc informatii pe care le afli la Registrul Comertului atunci cand depui actele.