| AnToOniiia a întrebat:

Care sunt cele mai banoase meserii si ce facultati trebuie urmate pentru a le practica? fundita big grin

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| amstroe a răspuns:

ArY, poate ca te dezamagesc, dar sa stii ca imensa majoritate a celor bogati (atat de la noi, cat si din restul lumii) nu au facut nici o facultate. vezi cazul bill gates, care, student fiind, a abandonat cursurile universitare, deoarece i-a fulgerat prin cap ideea Microsoft.

cei mai bogati oameni sunt intreprinzatorii, indivizi care decid sa-si ia soarta in propriile lor maini si sa nu stea la mila altora (stat sau patroni).

ca sa nu ma intind cu rapunsul precum o pomana tziganeasca si daca vrei sa stam mai mult de vorba pe tema asta, add me in mess, id amstroe.

toate cele dorite! happy

| DonAnonymius a răspuns:

Un arhitect bun câştigă foarte bine şi facultatea are acelaşi nume.

| NickiMinaj a răspuns:

Politist, dealer, curva, avocat, programator(rolling on the floor )... nu stiu. cam astea sunt.

| RoooneyThePuf a răspuns:

- investitor titluri de valoare - peste 5, 85 milioane euro/anual

- mandatar societate comerciala - 5, 146 milioane euro/anual

- avocat - 1, 8 milioane euro/anual

- locator - 1, 350 milioane euro/anual