| anonim_4396 a întrebat:

Cat ar castiga un traducator de norvegiana-suedeza daca este specializat in termeni judiciar sau financiari?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,
Am o cunostinta, ii Mamica, lucra de acasa si ea ia aproape 3000 de lei pe asa ceva, in Cluj.
Acum depinde cum gasesti si tu, bineinteles ca pentru inceput n-o sa auzi cifre prea mari dar acceptabile

| Ghost963 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe ce limbi traduce?

| anonim_4396 explică (pentru Ghost963):

Suedeza

5 răspunsuri:
| Ezic a răspuns:

Depinde salariul mediu in Norvegia sau Suedia pentru traducatori este de 1000-1500 de euro depinde de companie

| Ghost963 a răspuns (pentru Ezic):

Ma refer la traducator care traduce in limbile norvegiana-suedeza.

| Ezic a răspuns (pentru Ghost963):

Pt norvegiana-suedeza e undeva la 1500-1700 euro cel mai mult e pentru Araba, Rusa, Chineza, Coreana, Japoneza care e undeva la 2000-2700euro fiindca sunt limbile cele mai grele