| ovdiuc a întrebat:

Cat castiga un medic dentist. vreau sa stiu exact de la persoanele care stiu.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In strainatate poate sa ajunga la 3.000€ pe luna, acum la criza in care santem bagati 1.600€ face.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevanta intrebarea ta... medicii dentisti castiga in primul rand in functie de cat de buni sunt, daca lucreaza la stat sau nu, daca au cabinete proprii sau nu, sunt prea multe variabile in discutie

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

Unde mai pui ca si daca au cabinete proprii are grija sa ii omoare statul roman. Am un caz in familie, cabinet propriu, din incasari de 180 de milioane pe luna 140-150 se duceau pe materiale, impozite si alte abuzuri gen taxa radio-TV de 5 milioane ca nah, firma. In vreo doi ani cu cabinet propriu in Bucuresti nu si-a permis sa isi angajeze o asistenta. Si mai punem ca lucra uneori si simbata-duminica pina seara tirziu. Si uite asa a plecat in Anglia unde lucreaza pentru altii dar macar ii mai ramine cit sa inteleaga ceva din banii aia.