| Robert03122002 a întrebat:

Cât costa construirea unei case de 80mp. Doar estimativ

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de teren proiect materiale
Una e senvis sau osb alta e zidărie
Mai sunt care pun containere și le fac în doua săptămâni pe cărămizi nu pun nici o roaba de beton sau mai sunt și cabanele de lemn masiv care costa la întreg pana în 10000e și ți le montează ei doar sa ai placa ori fundație și autorizație de ampladare construcție demontabila care o primești într-o zi

| Robert03122002 explică (pentru anonim_4396):

As dori să le construiesc din cărămizi! Vreau să construiesc mai multe pentru vânzare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robert03122002):

Depinde de forma de teren etc
Uni o ridica la rosu cu 15 000 euro
Alți nu termina fundația cu 10 000 mai ales dacă e cu garaj și beci
Vezi pe net oferte făcute de firme care ridica la rosu
Vin ele cu proiect și preț aproximativ pe construcție sau pe metru pătrat

| Adrian5575 a răspuns:

Casa la cheie in jur de 50mii euro, nu foarte luxoasa.