| radualmasan a întrebat:

Cat costa (cu aproximatie) fundatia unei case P+1, amprenta 12mx6m? Ma intereseaza estimativ doar pretul fundatiei. Mersi!

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde de foarte multe. In primul rand de sol. In al doilea rand in ce fel de constructie sta acea fundatie. Apoi de materialele ce se folosesc. Cat de ieftina sau scumpa este mana de lucru in acea zona. In prezent pretul materialelor de constructii au crescut foarte mult. Ex.: un sac de ciment pe care l-am cumparat intoamna cu 17 lei, acum l-am cumparat cu 23 de lei. Un m.c. de grinzi are pretul crescut de la 1000 de lei la 1600 de lei. Aceste materiale la aceiasi firma.
Doar un meserias loco poate sa-ti spuna cu aproximatie, cat te costa.

| radualmasan explică:

Casa intre case, spatiu lot ingust 6m25m, doresc fundatie simpla facuta in regim propriu.