| mateialex888 a întrebat:

Cat de greu este sa infiintezi o firma in Romania zilei de azi? ce tip de probleme sunt si cum poti sa reusesti in Romania? exista o sansa de a reusi?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De înființat e foarte ușor. Mai încolo depinde de tine când de profitabila o faci

| GabiDumitrescu a răspuns:

Absolut deloc greu, problemele depind de natura activitatii si locatie, iar sanse exista, bineinteles.

| adryang78 a răspuns:

S-o deschizi e simplu. Mai greu este să ai o afacere de succes. Te cocoșează taxele și impozitele, în primul rând. După care vin toate ploșnițele statului să-ți caute nod în papură și să mai mulgă niște bani.

| Coma21 a răspuns:

De infiintat este usor, este extrem de greu s-o mentii, daca faci pfa este mai usor dar ai taxele marisoare in aceasta perioada, daca faci SRL si nu ai angajati, este cam ca la pfa la taxe dar ai nevoie si de contabil, circa 300 lei pe luna de inceput plus bilantul anual, plus multiplele chestii ce trebuiesc respectate.Probleme sunt multe, daca este online sau fizic, daca aduci din afara produse sau nu, unde vinzi, site daca este online(nu este ieftin). Cu o investitie de macar 3000-10000 euro posibil sa ai usor succes de reusita happy nimic nu este sigur si depinde doar de tine sa te afirmi pe piata. De tine si de bugetul tau

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Coma21):

Contabil cu 300 de lei lunar acum, in 2023? Viise...