| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Cât de greu este sa lucrezi ca ospatar la evenimente? Gen nunti, botezuri, majorate. Pe 15 am primul meu eveniment ca ospatar si am emotii, îmi e frica ca nu ma descurc, uneori simt ca am anxietate si cand ma gândesc ca o sa am tangenta cu atâtea persoane ma ia capul. Reușesc sa tin 2 farfurii intr-o mana și 2 în alta, uneori pot si 3 în mana stânga. Sfaturi va rog?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa-ti pui sanatatea la punct, inainte sa-ti iei de munca, fiindca ai toate sansele sa colapsezi acolo, mai ales ca este o munca care cere sa cari greutate si sa te misti rapid.

| 44mon a răspuns:

O să îți treacă emoțiile în timp ce vei alerga pe acolo, și o să treacă și timpul rapid, deci nu trebuie să îți faci griji. Zâmbește și ai încredere!

| Jonathan81 a răspuns:

Trebuie să stai relaxată nu stresată, cât despre lumea de acolo habar nu au ei de tine trebuie să nu-ți faci griji momentul v-a decide. Ps un sfat mai lasă energizantele și cafeaua că nu-ți fac bine, de-asta ai anxietate și frică tatăl meu s-a prăpădit de la energizante și cafele ai grijă de tine și nu uita: relax! happy