| InfLife a întrebat:

Spuneti-mi ce aparat foto s-ar potrivi cel mai bine pentru poze la evenimente ( nunti,botezuri, majorate ) pana in 20 de milioane.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ia-ti ce poti mai bun. Vei avea nevoie de o lentila cu deschidere larga si una gen 80-200 ca sa prinzi portrete. Ai nevoie de un flash bun, si de un aparat care sa interpreteze cat mai intelligent situatia cand folosesti flash-ul. Pentru mine as lua Canon 80D. Nu stiu cat costa in Romania dar in locul tau as astepta pana as avea banii.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nikon serie P.
Exemplu P 530.
http://www.f64.ro/nikon-coolpix-p530-negru.html

Este fantastic, usor de folosit si nu este prea greu.
Are un zoom absurd de bun pentru clasa din care face parte.

Cauta zoom p530.