| timidu89 a întrebat:

Cat e dobânda la bani depuși la banca BCR? Mi-a zis când am fost ca nu are rost sa ii țin pe card. La CAR era rentabil țin minte, cu ani în urma.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi si tu pe site

https://www.bcr.ro/......-la-termen

variaza de la 4.75 pana la 6.5 depinde de ce conditii respecti.

| VoidEternal a răspuns:

E mai rentabil la CAR.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

"Pe card" inseamna contul curent. Care are dobanda zero. Acolo tii banii de cheltuiala.
Daca ai mai multi poti face depozit de economii. Sint mai multe tipuri, pe diferite termene si care au dobanzi diferite.
Cand mergi la Banca alege tipul de cont care iti convine. Te orientezi atat la termen cat si la dobanda. Cele pe termen foarte lung au dobanzile cele mai mari.