| anonimuser1 a întrebat:

Salut, la ce banca e cel mai rentabil sa imi fac card? As vrea sa imi fac card si sa tin niste bani acolo, si sa trimit bani altcuiva de pe telefon daca este posibil.

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

ING, au cele mai mici comisioane si cele mai bune servicii (internet banking gratuit aplicatie gratuita, poti sa iti faci cont de economii din aplicatie, si sa iti tii banii in el, asa ca daca cineva iti fura cardul poate sa se stearga cu el la fund ca nu e nici un ban pe el, iar cand ai nevoie de bani sa ii transferi de pe telefon, exact cat ai nevoie, mai au si NFC (poti plati cu telefonul prin atingere, fara sa iti trebuiasca, cardul), etc.)
chiar daca intern sunt prosti cu spume
auzi, vorbesc despre o ridicarea unei popriri, pentru ca era poprit la firma, de 3 ori diverse intrebari si VACA nu i-a trecut prin cap ca vreau sa depun cerere, sun si a 4a oara cu "de ce nu ridicati?", "pai nu a-ti depus cerere"... etete @#%# doar am vorbit de 3 ori, in puii mei angry

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești angajat, ai venituri stabile și constante?

| anonimuser1 explică (pentru sierra1):

Nu. Doar vreau sa fac un card in care sa pun niste bani pentru ca daca ii am cash ii cheltui. Si mai comand chestii de pe internet si imi e mai usor cu un card.

| sierra1 a răspuns:

ZERO costuri de administrare pentru contul curent in Lei si pentru cardul de debit

https://www.unicredit.ro/ro/persoane-fizice/Campanii/mastercard-young.html

| Werrich a răspuns:

Salut, la ING este rentabil, daca faci cel putin o tranzactie lunara nu platesti comision bancii. Prin ING Homebank poti transfera bani din aplicatia de pe mobil.

| WhiteLife a răspuns:

Daca vrei sa trimiți bani altcuiva regulat, ia în considerare varianta da faci card la aceeași bancă (îl poți și întrebă dacă este mulțumit de servicii), ca sa nu plătești comision.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am la Unicredit

| Whitesnake99 a răspuns:

La Raiffeisen nu platesti nimic pana la 25 de ani sau daca ai venit lunar minim 1000 lei. Pachet zero simplu si au avut prima aplicatie de mobile banking si cea mai buna