| anonim_4396 a întrebat:

Cat este in momentul de fata somajul pentru cei care intra direct de pe bancile scolii, ma refer aici la cei care au terminat liceul... Din cate am auzit este 300 lei si s-a marit durata la 9 luni dar as vrea sa stiu sigur.Multumesc anticipat celor ca imi vor raspunde la intrebare.

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Sincer nu stiu daca s a marit perioada adica 9 luni. intreaba la ajofm. oricum e f putin si apoi cred ca voi vreti sa munciti nu sa stati acasa ca sincer va plafonati si apoi cu 300 de ron ce faci?

| MisterKat a răspuns:

Este jumate din salariul minim pe economie, din cate stiu eu anul asta e 300 de lei, iar anul viitor o sa fie mai mar.au promis ca vor mari salariul minim la peste 700 de le.