| xGigel a întrebat:

Ce acte imi trebuiesc ca sa-mi fac card de credit? Si cat ani trebuie sa ai big grin

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru card de credit trebuie sa ai venituri permanente din salariu sau alte venituri. Daca esti salariat il poti face de la 16 ani, in rest de la 18 ani. Mergi la o unitate bancara cu cartea de identitate si adeverinta de salariu de la locul de munca sau adeverinta de venit de la finante.

| EuAli a răspuns:

Poti sa-ti faci si de la 14 ani(unele banci accepta asta).
Te duci cu buletinul la banca.

| andrei1993a a răspuns:

Am impresia ca trebuie sa ai 18 ani. Te duci la vreo banca si intrebi poate face si celor sub 18 ani. Iti trebuie buletinul.

| ionut_6892 a răspuns:

Daca ai sub 18 ani iti trebuie Certificat de nastere si buletin si sa mergi cu un parinte care sa aiba buletin.

| xGigel explică:

Da... Deci am 18 ani si nu am un serviciu... Deci mai explicit vreau sa-mi fac un card de credit cu care pot plati online pentru unele jocuri happy Cum se numeste acel card?

| xGigel explică:

App si costa ceva atunci cand iti faci un card de credit?