| GeorgeMihail a întrebat:

Buna, as dori sa iau un produs in rate de la altex, ce acte imi trebuie? Mentionez ca nu am un cont bancar sau card de credit.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ei au rate prin Credex al IFN-ului TBI. Dobanda destul de mare. Iti trebuie cartea de identitate si o adeverinta ca ai mai mult de 3 luni la noul loc de munca.
Ideal ar fi sa iei un card de cumparaturi si recomandabil cel de la BRD (Atentie! Nu de la BRD Finance IFN SA!). Au pana la 40 de rate fara dobanda. Nu stiu conditiile dar poti aplica online aici: https://bit.ly/3ko1i57

| GeorgeMihail explică (pentru Salontanul):

Si adica imi vor face ei un card pe care sa livrez banii?

| Salontanul a răspuns (pentru GeorgeMihail):

1. Banii nu se livreaza pe card ci pe un cont. Cardul este doar un mijloc de a gestiona banii.
2. Trebuie sa aplici pentru acel card. Te inscrii aici si iau ei legatura cu tine: https://altex.ro/solutii-finantare/credit-online/
Sau te duci la banca sa-ti faci card. De preferat ar fi banca, cum am spus si mai sus.