| Mikutza31 a întrebat:

Ce acte trebuie sa ai pentru fonduri europene? si daca trebuie sa ai ceva pe numele tau? si pentru cat mai multi bani trebuie sa ai mai multe animale?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi aici daca te ajuta cu ceva:http://www.fondurieuropenenerambursabile.ro/

| Oana92 a răspuns:

In primul rand ai nevoie de un proiect foarte bun, iar in legatura cu banii, daca imi amintesc eu bine poti sa primesti maxim 25 000 de euro. oricum, parerea mea e sa nu te bazezi pe fondurile europene, oamenii de rand nu ajung la ele...
si app, vezi ca exista legi care obliga statul sa iti ofere pana la 50% din valoarea proiectului(maixim 8000 de euro) sau sa ti ofere 10 000 de euro pentru tot ce inseamna investitie si tu sa iti platesti doar deschiderea firmei la registrul comertului. Dar si in cadrul acestor proiecte sunt o groaza de criterii pe care trebuie sa le indeplinesti. Bafta!

| mixxjim a răspuns:

Fondurile europene se dau pentru dezvoltare, nu pentru infiintare, deci trebuie sa ai deja ceva pornit si apoi le ceri bani sa te dezvolti - sa iei mai multe animale, sa le faci adaposturi, sa faci un abator sau pentru legume sa-ti faci sere sau fabrica de conserve etc. Documentatia e destul de greu de intocmit, iti trebuie acte pe tot ceea ce ai, apoi trebuie sa faci un plan de afaceri detaliat, cu calcule, cu explicatii de tot felul. In afara de asta, dureaza foarte mult pana ii obtii (daca ii obtii), pana se aduna dosarele, pana se analizeaza aici, pana sunt trimise la Bruxelles si pana se trimit banii eheeee, trece baba cu colacii laughing

| fabricadejaluzele a răspuns:

Pentru asta exista firmele de consultanta. te sfatuiesc sa apelezi la una!

| GeoD009 a răspuns:

Intrati pe www.licitatiijuridice.ro si aici vezi gasi un avocat
specializat pentru probleme dumneavoastra.